Termoizolacja – tanie i skuteczne rozwiązanie

Każdy kierowca, który jest zwolennikiem ostrzejszej jazdy, zna ból przegrzania komory silnika, szczególnie latem, gdy jest gorąco. Termoizolacja to dobre i niskobudżetowe rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć temperaturę pod maską i zoptymalizować pracę silnika. Taśmę termoizolacyjną stosuje się na kolektory i rury układu wydechowego. Zastosowanie taśmy termoaktywnej pozwala na wytworzenie większej mocy i zmniejszenie temperatury pod maską. Bardzo dobrze sprawdza się w silnikach turbodoładowanych, poprawiając pracę turbo. Zastosowanie termoizolacji zwiększa energię wylotową spalin – następuje szybszy przepływ przez zmniejszenie gęstości spalin.

dei-titanium

Jeśli poprawnie zamontujemy taśmę, wytrzyma temperaturę ciągłą 1000 stopni Celsjusza. Termoizolacyjne taśmy DEI wykonane są w specjalistycznej technologii LR, przy użyciu sproszkowanej skały magmowej, są powlekane materiałami najwyższej jakości. Taśmy są niezwykle wytrzymałe, nadają się do wykorzystania w autach i motocyklach. Wytrzymują temperaturę chwilową do 1400 stopni Celsjusza. Zwiększymy efekt, gdy zastosujemy osłonę termoizolacyjną rury dolotowej powietrza, która chroni rurę przed nagrzaniem. Dobrej jakości osłona Thermo-Tec odbija nawet 98% promieniowania cieplnego z turbo i spalin. Utrzymanie niższej temperatury w dolocie zapewnia wyższe osiągi.

dei-010394

Jak nawinąć taśmę termoizolacyjną na wydech?

Oprócz taśmy musimy przygotować opaski zaciskowe, rękawiczki ochronne i pojemnik z wodą. Przez kilka sekund namaczamy bandaż, aby ułatwić jego ułożenie i zapobiec pyleniu włókien, chyba, że mamy bandaż bazaltowy, wówczas nie będzie takiej potrzeby. Nawijamy taśmę na zakładkę, mocno naciągając, od kolektora do końca wydechu. Nie możemy zapomnieć o opaskach zaciskowych na końcach i w załamaniach rury. Koniecznym elementem są też opaski montażowe, umożliwiające prawidłową instalację taśmy termoizolacyjnej. Opaski Thermo-Tec są solidne – wykonane ze stali nierdzewnej i niezawodne – wyposażone w zamki multi-lock.

thermo-tec-oslona

Termoizolacja to dobre rozwiązanie zarówno w tuningu aut jeżdżących po ulicy, jak również w sporcie. Wiele produktów opracowano specjalnie z myślą o sportowym wykorzystaniu. Jednym z nich jest samoprzylepna mata termoizolacyjna, która służy do zabezpieczenia elementów pojazdu przed wysoką temperaturą – wytrzymuje ponad 1000 ° C. Jest bardzo prosta w instalacji – należy ją przyciąć i po prostu przykleić do oczyszczonej powierzchni.
Z kolei osłona izolacyjna na turbinę Thermo-Tec została stworzona z myślą o poprawie wydajności i zmniejszeniu turbo laga. Dzięki niej emisja ciepła w komorze silnika ulega obniżeniu. Jej plusem jest uniwersalność – jest tak skonstruowana, że pasuje do turbin różnej wielkości, od najmniejszych, po te z ciężarówek.

89313200

Warto też zadbać o ochronę termiczną przewodów. Termoizolacyjny rękaw silikonowy Thermo-Tec powlekany z włókna szklanego zabezpiecza kable, przewody i węże przed wyciekiem płynów i przed temperaturą ciągłą 260ºC lub chwilową 1204ºC.

the14030-50

Warto rozważyć dokupienie farby żaroodpornej – to dodatkowa ochrona przed otarciami, wilgocią, brudem drogowym, wyciekiem płynów. Farbę nanosi się cienkimi warstwami na czystą powierzchnię, aż do uzyskania jednolitego koloru. Warto polecić Thermo-Tec Hi Heat Coasting. Można nią malować także elementy metalowe, po oczyszczeniu ich z rdzy i brudu.

Hi-Heat-Coating-group-250

Sprawdź naszą ofertę:
http://rpmotorsport.pl/materialy-termoizolacyjne-thermotec-c-73_74.html